80 Adet 3D Film Sadece 100TL - 3D nin Keyfine Varın (Kredi Kartına Taksit)

Güneş enerjisi alanında müthiş buluş

3D Makale 23.1.2012 Yorum Yok
Güneş enerjisi alanında müthiş buluş

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde güneş enerjisi teknolojisi alanından faaliyet gösteren Solar3D, güneş enerjisi elde etmek için en etkili güneş pillerini geliştirdiğini söylüyor.

 

Şirket üç boyutlu güneş pilinin yüzde 25.47 oranında güneş enerjisi kazanımı gerçekleştirerek mevcut teknolojinin sağladığından daha fazla güneş enerjisi sağladığı söyleniyor.

Solar3D’nin CEO’su ve Başkanı Jim Nelson ürettikleri yeni teknoloji hakkında şunları söyledi:

“Yaptığımız son testler çoklu 3D fotovoltaik yapıları içeren daha büyük bir tasarım için yapıldı. Bu tasarım Solar3D pillerini oluşturacak. Testin sonuçları beklentilerin çok üstünde çıktı. Simülasyonun sonuçları üretim kriterlerini desteklerse, geliştirdiğimiz güneş pilinin performansı silikon güneş pilleri arasında en yüksek enerjiyi sağlayan teknolojiye sahip olacak.”

Şirketin geliştirdiği teknoloji, üç boyutlu tasarıma sahip güneş pilinin yüzeyini genişleterek her bir pilin daha fazla güneş ışığı emmesini sağlıyor.

Oysaki konvansiyonel güneş pillerinde yüzde 30’a varan bir güneş ışığı kaybı yaşanıyor. Bu da pilin daha az güneş enerjisi üretmesi anlamına geliyor.

Fiber optik cihazlardakine benzeyen daha hafif bir malzeme kullanılarak, güneş pillerinin üç boyutlu tasarımı ışık fotonları elektronlara dönüştürülmeden önce güneş ışığını mikro fotovoltaik yapının içine hapsediyor. Böylece daha fazla güneş enerji sağlanıyor.

Nelson “Amacımız her zaman dünyayı maliyeti karşılanabilir güneş enerji sağlamakla değiştirmek oldu. Bu seviyede enerji sağlamaktaki etkililik ve beklenilen üretim maliyeti başta hedeflediğimiz gibiydi” dedi.

Nelson ayrıca güneş pillerinin mevcut enerji türlerinin yerini  alacağını şu sözlerle ifade etti:

“Güneş pillerindeki etkililik artırılırken, üretim maliyetleri düşecek. Bu sayede güneş enerjisi, enerji elde etmekte kullanılan mevcut yöntemlerin yerini alacak.”

Solar3D şu anda ürünü pazarlamak amacıyla üretim partneri arayışında olduğunu belirtiyor.

Sorry but your country is blacklisted due to high spam amount!
You are not allowed to post any comments!

FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Adınız soyadınız : Telefon Numaranız : >>