80 Adet 3D Film Sadece 100TL - 3D nin Keyfine Varın (Kredi Kartına Taksit)

3D hayal kırıklığı mı olacak?

3D Makale 23.1.2012 Yorum Yok
3D hayal kırıklığı mı olacak?

Beyaz perdede son dönem projelerde sıkça kullanılır hale gelen 3D teknolojisi, oyun dünyasında beklenen etkiyi yaratamadı. Yatırımcılarla yaptığı toplantıda, 3D teknolojisinin video oyunlarında bir türlü beklenen seviyeye gelemediğini belirten Electronic Arts CEO’su John Riccitiello, pazarın büyümemesindeki en büyük etkenlerden birinin de 3D televizyonların ev kullanımında yaygınlaşmaması olduğunu gösteriyor.

Yeni teknolojileri benimsemekte öncü davranan Nintendo’nun 3 boyutlu görüntü desteğine sahip el konsolu 3DS’in düşük satış rakamları da geliştiricileri daha tedbirli davranmaya itiyor. Sosyal ağlar için hazırlanan online oyunların büyük geri dönüş sağladığını belirten Riccitiello, EA olarak inovasyon çalışmalarını bu yöne yoğunlaştıracaklarını açıkladı.

Beyaz perdede de durum 3D için pek parlak değil; bu teknolojiye sahip dijital projektörlerin maliyeti gereği özellikle yurtdışındaki salonlarda 3D film gösterimleri daha yüksek fiyattan gerçekleştiriliyor. Buna karşın, WSJ’den Richard Greenfield’a göre izleyiciler 3D’ye fazladan para verecek kadar çok ilgi göstermiyor. Baş ağrısı ve seyir açısıyla ilgili şikayetler de 3D’nin henüz olgunlaşmamış bir teknoloji olduğunu gösteriyor. Bakalım 3D teknolojisi son kullanıcıyla arasını daha fazla soğutmadan rafine hale gelebilecek mi.

Sorry but your country is blacklisted due to high spam amount!
You are not allowed to post any comments!

FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM
Adınız soyadınız : Telefon Numaranız : >>